Tüm Duyurular

;

DOĞU PRES EFQM BÜYÜK ÖDÜLÜ SÜRECİNDEKİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI…

26 Eylül 2017 Salı günü BUSİAD ve KalDer Bursa Şubesi iş birliği ile düzenlenen “BURSA EFQM Mükemmellik Ödülü Deneyim Paylaşım Konferansında” Genel Müdürümüz Sayın Uygar ETİ, EFQM sürecine yeni dahil olacak firmalara Doğu Pres’ in ödül sürecindeki deneyimlerini aktardı. Sayın ETİ, konuşmasında Doğu Pres’ in mükemmellik yolculuğundaki ilk limanında olduğunu ve yeni limanlara yelken açtığını belirtti.

devamı oku

Macaristan Heyeti Doğu Pres’i Ziyaret Etti.

Macaristan Dışişleri Bakan Yardımcısı Levente Magyar, 06/07’de İstanbul’da Genel Müdürümüz Uygar Eti ile birlikte katıldıkları yemekli toplantıda kendilerinin davetini kırmayarak, birlikte başlatıp belli bir süredir yürütmekte olduğumuz yeni fabrika projemiz hakkında daha detaylı görüşmek üzere firmamızı 07/07’de ziyaret ettiler. Kendileri ile birlikte ziyaret heyetinde, Macaristan Türkiye Başkonsolosu Balazs Hendrich, Macaristan Ticari Ateşesi Zsofia Kakas, Exim Export Bank Insurance Ülke Direktörü Arda Tugay, ALX Hungray Genel Müdürü Galip Yılmaz de firmamızda bulunmak suretiyle bizleri onurlandırmışlardır. Her iki tarafı da heyecanlandıran bu ziyarette Doğu Pres’i temsilen Genel Müdürümüz Uygar Eti ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Mustafa Ekinci hazır bulundular.

devamı oku

“Doğu Pres” EFQM Ödül sürecindeki tecrübelerini paylaştı.

Daha iyi olabileceğini gördük Bu sürecin belirli bir takvimi var, bizde bu takvim öncesinde aslında paydaş beklentilerini ortaya çıkarmak adına bir çok şey olabileceğini gördük. Toplumun bizden bir takım beklentileri vardı, bu beklentiler dolayısıyla aslında otomotiv sektöründe bizden yapılması istenilen beklentilere hizalanma yapmasını bekledik. Daha iyi olabileceğini gördük. Dedik ki, bizim bir modele ihtiyacımız var. Bu modeli dünyada kullananlar var.

devamı oku

Doğu Pres çalışanları ve aileleri, firma yemeğinde bir araya geldi

Doğu pres çalışanları ve aileleri, Podyum Davet’de gerçekleştirilen akşam yemeği ve motivasyon gecesinde bir araya geldi. Yılın ilk 4 ayında firmanın aldığı ödüllerin ve başarıyla tamamladığı denetim sürecinin de kutlandığı geceye Doğu Pres ve Ekinci Isıl İşlem çalışanlarının yanı sıra firmaların yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticilerinden oluşan 350’ye yakın konuk katıldı.

devamı oku

2015 BURSA MÜKEMMELLİK BAŞARI ÖDÜLÜ DOĞU PRES’in

Doğu Pres ailesi olarak 2012 yılı ilk çeyreğinde “Hedefimiz Mükemmellik” sloganıyla çıktığımız mükemmellik yolculuğunda bir basamağı daha çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 2013-2015 yılları arasında EFQM mükemmellik modeli çerçevesinde öncelikle 2013 yılında “Mükemmellikte Kararlılık” belgesi hazırlanan 3 projeyle başarıyla alınmıştır. 2015 Yılında “Bursa Mükemmellik Ödülü” ne başvurularak süreç hız kazanmış olup çalışmalar yoğun bir takvimde yürütülmüştür. Süreç 31 Mart 2016 tarihinde 10 kişilik EFQM saha ziyareti ekibinin denetimi ile başarı ile tamamlanmıştır.

devamı oku

“Doğu Pres” İnsana Saygı ödülüne layık görüldü.

14 yıldır geleneksel hale gelen Türkiye’nin en prestijli İnsan Kaynakları ödüllerinin verildiği Kariyer.net İnsana Saygı Ödül töreni 17 Şubat 2016 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştir İki gün süren İnsan Kaynakları Zirvesinin 2. Gününde gerçekleştirilen ödül töreninde, “Doğu Pres” İnsana Saygı ödülünü ilk sırada alan firmalardan oldu.

devamı oku

3. Bursa Elite Ödülleri gecesinde Doğu Pres A.Ş. 'Yılın Teknoloji ile Büyüyen Şirketi' ödülüne layık görüldü.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı geceye Doğu Pres’i temsilen Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nurettin Ekinci, Genel Müdür Yusuf Ekinci, Serhat Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

devamı oku

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin 38. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı BUSİAD Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin 38. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı BUSİAD Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde yeniden aday olan Günal Baylan, genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alarak ikinci kez yönetim kurulu başkanı seçildi. Yeni Yönetim Kurulunda Doğu Pres A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ekinci’de yer aldı.

devamı oku

2. Bursa Yenileşim Ödülü sahibini buldu.

Doğu Pres A.Ş.’nin de sponsor olduğu, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği ile Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 6’ncısı düzenlenen Bursa Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu ve 2. Bursa Yenileşim Ödülü Töreni Crowne Plaza Otel’de yapıldı. Sempozyumun sonunda gerçekleştirilen törenle Işıklar Askeri Lisesi, 2. Bursa Yenileşim Büyük Ödülü’nü almaya hak kazandı.

devamı oku

TAYSAD tarafından düzenlenen ‘Aile Şirketlerinde İyi Yönetim Çalıştayı’na katıldık.

Stratejik planlarımızın ve kurumsal yönetim anlayışımızın temelini oluşturan Aile Şirketlerinde Kurumsal Yönetim ilkeleri üzerine üyesi olduğumuz TAYSAD tarafından düzenlenen Aile Şirketlerinde İyi Yönetim Çalıştayına Doğu Pres A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

devamı oku

Bursa’da Ziyaretler Gerçekleştiren Ardahan Valisi Ahmet Deniz Başkanlığındaki Ardahan Heyetini Misafir Ettik.

Ardahan - Bursa Kardeş Şehirler buluşması kapsamında Bursa’da ziyaretler gerçekleştiren Ardahan Valimiz Ahmet Deniz Başkanlığındaki Ardahan Heyetini Doğu Pres A.Ş. Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nurettin Ekinci ev sahipliğinde misafir ettik. Ziyarete Ardahan Belediye Başkanı Faruk KÖKSOY, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci ve BUARDEF Genel Başkanı Zekai Aydın ve Bursa’da yerleşik Ardahan’lı Sanayici ve İş Adamları katıldı.

devamı oku

Alman Torna Sanayicileri Derneği Üyeleri Doğu Pres A.Ş.’yi Ziyaret etti.

Alman Torna Sanayicileri Derneği ve Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 23 – 27 Mart 2015 tarihleri arasında organize edilen teknik gezi kapsamında Alman Torna Sanayicileri Derneği Üyelerinden oluşan 30 kişilik Üst Düzey Temsilciler Heyeti, 27 Mart 2015 tarihinde Doğu Pres A.Ş.’yi ziyaret etti.

devamı oku

Yönetim Kurulu Onursal Başkanımız Nurettin Ekinci Deneyimlerini Üniversiteli Gençlerle Paylaştı.

U.Ü. Genç Girişimciler Topluluğu ve TOSYÖV işbirliğinde 19 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen 2. Zirvede Girişimcilik Etkinliği’nde Doğu Pres Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nurettin Ekinci deneyimlerini üniversiteli gençlerle paylaştı. Gençlere hayallerinin peşinden gidin ve gerçekleştirmek için sonuna kadar emek harcayın diyen Nurettin Ekinci, “Çocukken 500 kişinin çalışacağı bir şirketim olsun hayalimi arkadaşlarıma söyleyememiştim. Yılmadım ve her zaman o hayalimin peşinden koştum. Bugün hayalini kurduğum şirketim Amerika’dan Japonya’ya kadar tüm kıtalara ürün gönderiyor ve 500 kişiyi istihdam ediyor” dedi.

devamı oku

2014 İnsana Saygı Ödül Sahipleri Belli Oldu.

14 yıldır geleneksel hale gelen Türkiye’nin en prestijli insan kaynakları ödüllerinin verildiği Kariyer.net İnsana Saygı Ödul Toreni, İK Zirvesi kapsamında 11 Şubat’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Özenli çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyu ile paylaşmak amacıyla bu yıl 14’uncusu düzenlenen Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında Doğu Pres İnsan Kaynakları Ekibi üstüste 2. kez ödülü almaya layık görüldü. Lütfü Kırdar Kongre Merkezindeki ödül törenine Doğu Pres İnsan Kaynakları Yöneticiliğinden Serkan UZUNOĞLU, Ferhan CAN , Muhittin EKİNCİ ve Sedat GÜNDOĞAN katıldı.

devamı oku

Doğu Pres Stratejik Yönetim Projeksiyon 2015 toplantısı yapıldı

01 Şubat Pazar günü Doğu Pres Stratejik Yönetim 2015 toplantısı Üst Yönetim, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Direktör ve Bölüm Yöneticilerimizin katılımı ile gerçekleşti. Sürekli İyileştirme ve Geliştirme Ofisi moderatörlüğünde gerçekleşen programda Bölüm yöneticileri 2015 hedef ve hedefe ulaşma stratejilerini paylaştılar. Sunumlar sonrası tüm bölümler Genel Müdür ile el sıkışarak , hedef sözleşmelerini imzaladılar.

devamı oku

Üretim Takımları ile 2015 Hedef Sözleşmeler imzalandı

25 Ocak Pazar günü Üretim takımlarının 2015 yılı hedeflerinin imzalandığı toplantı Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Üretim Direktörü, Üretim Yöneticisi, Destek fonksiyon Bölüm Yöneticileri, Grup Lider ve Takım Liderlerimizin katılımı ile gerçekleşti. Sürekli İyileştirme ve Geliştirme Ofisi moderatörlüğünde gerçekleşen programda Takım Liderleri 2015 hedef ve hedefe ulaşma stratejilerini paylaştılar. Sunumlar sonrası Takım Liderleri Genel Müdür ile el sıkışarak , hedef sözleşmelerini imzaladılar. Toplantının sonunda Hoshin , Kaizen, Öneri ve 5S kategorilerinde 2014 performansı en iyi olan Takımlara başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim edilmiştir.

devamı oku

TAYSAD Üye Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti.

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), 2015 yılı ile ilgili öngörülerini üyeleriyle paylaştığı toplantıya Doğu Pres A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

devamı oku

TÜGİAD Bursa Şubesi Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young’u ağırladı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young konuk konuşmacı olarak yer aldı. Toplantıya Genel Müdürümüz Yusuf Ekinci ve İŞ Geliştirme Yöneticimiz Murat Dilicioğlu katıldı.

devamı oku

TÜGİAD Olağan Genel Kurulu 20 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirildi

TÜGİAD Olağan Genel Kurulu 20 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Ali Yücelen Başkanlığında tek liste ile girilen Genel Kurulda Doğu Pres Genel Müdürü Yusuf Ekinci 15. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

devamı oku

BUSİAD, Brunel Üniversitesi İnovasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cem Selçuk’u ağırladı

BUSİAD Başkanı Günal Baylan ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Merkezi Londra’da bulunan Brunel Üniversitesi İnovasyon Merkezi’nin Müdürü Prof. Dr. Cem Selçuk, Avrupa Birliği'nin hibe ve maddi kaynak destekli projelerinin hazırlanması, kaynak bulunması ve yürütülmesi konularındaki bilgi ve deneyimlerini BUSİAD üyelerine aktardı. Ar-Ge Projeleri kapsamında AB destekleri ve çerçeve programlarının tartışıldığı toplantıda, BUSİAD Başkanı Günal Baylan “ Ar-Ge temelli ekonomiye katkı sağlayacak projelerin, AB’den destek alabilmesi yönünde, Dernek olarak üyelere yönelik gerekli bilgilendirmeleri yapmaya her zaman olduklarını vurguladı.” BUSİAD Başkanı Günal Baylan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncer Hatunoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ergun Türkay, BUSİAD eski Başkanı Celal Beysel ile 20’ye yakın üye işletmeden temsilcinin katılımıyla BUSİAD Evi’nde yapılan toplantıya firmamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

Bosch CRI 2.20 Açılışı

Tedarikçisi olduğumuz BOSCH RBTR’nin yeni yatırımının (CRI 2.20) açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın himayelerinde gerçekleşti. Yoğun katılımla gerçekleşen açılışa firmamızı temsilen Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nurettin Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

Continental Firması Üst Düzey Temsilcileri Firmamızı Ziyaret Etti

Continental Firmasını temsilen Powertrain Satınalma ve Toplam Maliyet Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmed Trabelsi ve Yeni Pazar Geliştirme Direktörü Lutz Gruenberg'in katıldığı ziyarette karşılıklı işbirliği konuları görüşüldü.Yönetim Kurulu Onursal Başkanımız Nurettin Ekinci, Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Mehmet Dudaroğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Ekinci ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Üretim Direktörümüz Yemen Aksu, Satış Yöneticimiz Akın Kurtulmuş ve Sürekli İyileştirme ve Geliştirme Yöneticimiz Gülcan Uludağ Mutaf yer aldı.

Kıyaslama Paylaşım Toplantısı

Otomotiv yan sanayii firmalarının 2013 yılı performans göstergelerini baz alan “TAYSAD Kıyaslama Çalışması” katıldık. 18 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen Kıyaslama Paylaşım Toplantısına firmamızı temsilen İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı ve katılım belgemiz TAYSAD Genel Koordinatörü Süheyl Baybalı tarafından verildi.

Atılım Prof.Dr.Bilgin Kaftanoğlu Ziyareti

Atılım Üniversitesi ile gerçekleştirilmesi planlanan projeler kapsamında Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilgin Kaftanoğlu’nu firmamızda ağırladık.

TAYSAD Bursa Üye Toplantısı

23 Mayıs 2014 tarihinde TAYSAD Bursa Üye toplantısı gerçekleşti. Toplantıda TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç ve Haksan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Gülmez konuşmacı olarak yer aldı. Firmamızı temsilen Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nurettin Ekinci, Genel Müdür Yusuf Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

Bosch Doğu Avrupa Satınalma Direktörü Frank Lengefeld Ziyareti

12 Mayıs 2014 tarihinde Bosch Doğu Avrupa Satınalma Direktörü Frank Lengefeld, Bosch Doğu Avrupa Satınalma Direktörlüğü Türkiye Lideri Alp Tekoral firmamızı ziyaret etti. Ziyaret, tanışma toplantısı ertesinde gerçekleştirilen üretim sahası gezisi ile tamamlandı.

BUSİAD Yönetimi Ziyareti

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ekinci ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete, BUSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Erdal Elbay, Tuncer Hatunoğlu ve Genel Koordinatör Basri Tüfekçioğlu katıldı. Firmamızı temsilen Genel Müdür Yardımcısı İzzet Aytekin ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu’da yer aldı

KALDER Kalite ve Başarı Sempozyumu’na Sponsor Olduk.

KALDER Bursa Şubesi ve BUSİAD işbirliğinde bu yıl 12.’si düzenlenen Kalite ve Başarı Sempozyumuna sponsor olarak destek verdik. Sempozyuma firmamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ekinci, Genel Müdür Yusuf Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

Doğu Pres’e DELPHI Global’den mükemmellik ödülü “Pinnacle Award for SupplierExcellence”

11 Şubat tarihinde Delphi Kıdemli Başkan Yardımcısı (Senior Vice President – Global Supply Management) Sidney Johnson adına gönderilen e-mail ile 2013 yılı performansımızdan ötürü Delphi’ın dünya çapında en iyi yan sanayi firmalarına verdiği tedarikçi mükemmellik ödülüne “Pinnacle Award for Supplier Excellence” layık görüldüğümüz bildirildi. “Hedefimiz Mükemmellik” sloganı ve sürekli müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı ilke edinen firmamız için en büyük müşterilerimizden olan Delphi tarafından böyle bir ödüle layık görülmek bizim için büyük bir onur ve sevinç kaynağı olmuştur.

devamını görüntüle

FİGES Mühendislik A.Ş.’ye Ziyaret Gerçekleştirdik.

8 Nisan 2014 tarihinde ODTÜ Teknokent’te yer alan ve ileri mühendislik konusunda çözümler sunan Figes A.Ş. firmasını Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Tarık Öğüt’ü ziyaret ettik. Ziyarette firma faaliyetleri hakkında bilgi veren Öğüt “Müşterilerimizin gereksinimlerine göre, makine, mekanizma ve test sistemlerinin tasarımını, teknik çizimlerini ve prototip üretimini, hem mekanik hem de mekatronik yönleriyle anahtar teslimi olarak gerçekleştiriyoruz” dedi. Ziyarete firmamızı temsilen Genel Müdür Yusuf Ekinci, Üretim Direktörü Yemen Aksu ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

TAYSAD 36. Genel Kuruluna katıldık

‘Güçlü Sanayi Güçlü Marka’ sloganıyla marka ve katma değeri ile rekabet gücü yüksek öncü bir sektör hedefleyen Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) seçimli 36. Genel Kurulu yapıldı. Seçimde tek aday olan TAYSAD Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, üyelerin desteğiyle göreve devam dedi. Genel Kurula firmamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.

Kadınlar Günü

Doğu Pres’te Dünya Kadınlar Günü Kutlaması Gerçekleşti.

KALDER Bursa Şubesi’ne Ziyaret Gerçekleştirdik

20 Şubat 2014 tarihinde KALDER Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay ve Genel Sekreter Aykan Kurkur’u ziyaret ettik. Yeni dönem projeleri ve işbirliklerinin görüşüldüğü ziyarete firmamızı temsilen Genel Müdür Yusuf Ekinci ve İş Geliştirme Yöneticisi Murat Dilicioğlu katıldı.