Blog

2023 Stratejik Yönetim Hedef & A3 İmza Törenimizi gerçekleştirdik
Bizden Haberler

2023 Stratejik Yönetim Hedef & A3 İmza Törenimizi gerçekleştirdik

Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve tüm Doğu Pres ailesinin katılım gösterdiği bu etkinlikte 2022 yılının değerlendirilmesi yapılarak 2023 hedef ve beklentileri paylaşıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa Ekinci açılış konuşmasını yaptığı törende, “Birlik ve beraberliğimiz daha önce olduğu gibi şimdi de başarımızı katlayarak devam edecek. 2023 yılı İnsan ve Finans yılı olacak dedik. Her zaman olduğu gibi bu sözümüzün arkasında duruyor, Doğu Pres ailesi olarak bu değeri daha da ilerleteceğimize inanıyorum. Kendi başarılarımızın üstüne başarı koyarak, kendimizle yarışacağız. Hepimiz için başarılı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Ekinci’nin açılış konuşmasının ardından 2023 Stratejik Yönetim Hedef & A3 İmza Törenimizde sunumunu gerçekleştiren Satış Direktörümüz Emre Canat, “VW için direkt sevkiyatlara Mayıs ayında başlıyoruz. Daimler için direkt sevkiyatlarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Ağır vasıtada dizel ürünlere canlı bir talep görüyoruz. Elektrikli araçlara yönelik aldığımız yeni projeler devreye giriyor. 2023 senesinde %28 büyüme ile firmamız için tüm zamanların en yüksek cirosuna ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Herkese çok iş düşüyor”

Teknik Direktörümüz Gülcan Uludağ Mutaf sunumunu gerçekleştirerek “Biz büyük DP ailesiyiz ve bu yolda beraber yürüyoruz. Başarılı olacaksak, Hep beraber olacağız. Bu nedenle başarıyı hep beraber istemeliyiz. 2023 yılında müşteri beklentilerini karşılamak ve hatta daha ötesine geçebilmek için gelişim planlarımızı tanımladık. Gerçek kuzey ve boyutları, vizyonumuz ve ana stratejileri konuştuk. Yıllık hoshin planlarımız ve odaklarımız, projelerimizi ve yapacaklarımızı konuştuk. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için işin başında olan herkese çok iş düşüyor” dedi.

İnsan Kaynakları, Finans, Muhasebe, Satınalma ve Bilgi İşlem departmanları hakkında genel kapsamda bilgiler veren Ticari Direktörümüz Tekin Ekinci, İnsan ve Finans mottomuza değinerek “Başarmak birlikte istemektir. Her çalışanımız, başarımızın en önemli faktörüdür ve stratejik ortağımızdır. 2023 vizyonumuz ile ana stratejilerimizi belirledik, Hoshin yapımız ile hedeflerimizi iddialı hale getirdik. Bizleri 2023 yılında da hem ekonomik hem de siyasi gündemin en az bir önceki yıl kadar yoğun olacağı bir dönem bekliyor. Dünya ve ülke gündeminin her gün baş döndürücü bir hızla değiştiği 2023’te de Doğu Pres ailesi olarak takım ruhu ile yeni hedeflerimiz ve projelerimiz için hep birlikte koşacağız. Doğu Pres ailesi olarak 2023 yılındaki tüm hedeflerimize etkili ve verimli bir şekilde ulaşacağımızdan eminiz” dedi.

İcra Komitesi’nden son sunumu yapmak için kürsüye çıkan Kurumsal Yatırımlar Direktörümüz Cevat Çiçek ise “2021 yılında kurulumuna başlattığımız Kaplama ve Formlu Pres Fabrikalarımızı 2022 ilk çeyreğinde devreye aldık.  2023 yılında, 15’in üzerinde yeni proje ve yeni ürün devreye alma çalışmalarını tamamlayarak, üretim kapasitelerini iki katına çıkaracağız. Enerji ve Karbon Yönetiminde çalışmalarımızı başlatıyoruz” müjdesini katılımcılarla paylaştı.

Hazırlanan A3’lerin sunulduğu toplantı, temsili bir imza töreni ve tüm Doğu Pres ailesi ile toplu bir fotoğraf çekimiyle sonlandı.