Kaplama Teknolojileri

Kaplama Teknolojileri

Kaplama tesisimizde, mangan fosfat ve çinko fosfat olarak iki çeşit kaplama yapılabilmektedir. Tesis tam otomatik olup, askılı ve tamburlu şekilde çalışabilmektedir. Tüm veriler online takip edilebilmekte ve kayda alınmaktadır. Tam donanımlı ve müşteri şartnamelerine uygun laboratuvarımız mevcuttur.

OEM standartlarına uygun, sektör lideri kimyasal tedarikçileri ile çalışılmaktadır. İnsan ve doğaya zararlı maddeler içermeyen, çevre dostu kimyasallar kullanılmaktadır.

Bölgesel ve küresel ölçekte endüstriyel kuruluşların yüksek kalite beklentilerini karşılamayı amaçlayan kaplama tesisimizde, askı ve tambur hatlarında çinko fosfat(ZnPO4) ve mangan fosfat(MnPO4) kaplama çözümleri sunulmaktadır. Askı ve tambur hatlarında insan hatasını en aza indirecek şekilde %100 otomasyonlu ekipmanlarla desteklenmektedir. Kaplama banyoları, sektör lideri kimyasal üreticilerinin tedarik ettiği yüksek kalite standartlarındaki kimyasallar ile çalışmakta ve tesis 24 saat online sistem ve kameralar ile izlenmektedir. İnsan ve doğaya zararlı maddeler içermeyen, çevre dostu kimyasallar kullanılmaktadır. Üçüncü taraflar aracılığıyla cihaz ve ekipmanlarımız gerekli her türlü kalibrasyon sürecinden geçirilmektedir.

Kalite Kontrol Yetkinliklerimizden bazıları ise;

Periyodik olarak yapılan Volumetrik kimyasal ölçümleri, pH ve iletkenlik kontrolleri, Kaplama ağırlığı tayini (TS EN ISO 3892), Tuz sisi testi(TS EN ISO 9227)’dir.